piątek, 25 października 2013

WSPÓŁPRACA Z CRYSTALCITY

Kolejną współpracę nawiązałam z firmą CrystalCity. Zajmującą się profesjonalnym projektowaniem szklanych statuetek wykonanych w technologii grawerowania 3D. Niewątpliwie jedną z najważniejszych zalet oferowanych produktów jest możliwość ich personalizacji, a także zakup podstawek LED wzbogacających jeszcze bardziej ich efektywny wygląd. To idealny pomysł na oryginalny prezent w korzystnej cenie. Jednocześnie mamy możliwość uwiecznienia ważnego wydarzenia w naszym życiu. Każda statuetka będzie wyjątkowa dzięki naszej wyobraźni. Oferta sklepu jest zróżnicowana. Możemy więc skorzystać z kilku proponowanych kategorii, które pomogą nam dopasować zamawianą statuetkę do okazji. Kategorie tematyczne to : 
prezent dla: niej, niego, mamy, taty; na rocznicę; na chrzciny; prezenty ślubne; na Dzień Kobiet; na Walentynki; Pierwszą Komunię Świętą czy Boże Narodzenie.

PRZEDSTAWie WAM PODSTAWOWE INFORMACJE O GRAWEROWANIU 3D

Statuetki wykonywane są  w technologii grawerowania 3D. Trójwymiarowe modele jak i zdjęcia grawerowane są wewnątrz statuetek ze szkła bezbarwnego pozwalającego uniknąć naruszenie ich powierzchni.
Proces grawerowania 3D polega na skupieniu wiązki lasera wewnątrz obrabianej bryły szklanej powodującego w środku mikropęknięć.  Setki tysięcy tych mikropęknięć pozwalają na otrzymanie zdumiewającego efektu w postaci „zatopionego” w bryle zdjęcia bądź trójwymiarowego przedmiotu. Grawerowanie statuetek 3D przy użyciu lasera 3D rozpoczyna się od przygotowania komputerowego modelu obiektu wybranego przez nas ( np. kwiatu, budynku, pojazdu). Następnie jest on przekształcany w  listę koordynatów odzwierciedlających obraz 3D, którą laser 3D uwiecznia w szklanej statuetce. Statuetki 3D powstają : od pomysłu, przez projektowanie, grawerowanie i wysyłkę. 

W następnym poście napiszę jak przebiega proces personalizacji, projektowania oraz składania zamówienia statuetki. Poniższe zdjęcie przedstawia statuetkę w formię świecznika, który wybrałam ze względu na dwie pełniące przez niego funkcję. Po otrzymaniu statuetki przez siebie zaprojektowanej napiszę jej recenzję.


Zapraszam Was na stronę sklepu:


A także na poniższe strony, z których możecie dowiedzieć się więcej o zasadach grawerowania laserowego ( animacja ) czy też procesie powstawania statuetki 3D w pracowni CrystalCity:


2 komentarze: